| Hosta | My Fair Lady |
| Status | registered |
| Originator(s) | Hans Hansen 2021 |
| Origin | "streaked hybrid of 'Halcyon'" x 'Elatior' |
| Size category | |
| Plant height x width | 43x96 cm (17x38 in.) |
| Leaf length x width | 23x15 cm (9x6 in.) |
| Vein pairs | 11-12 |
| Leaf color | |
| Variegation | |
| Leaf | |
| Petiole | |
| Scape | creamy white |
| Scape height | 76 cm (30 in.) |
| Flower | near white |
| Flower length | |
| Fragrant | |
| Flowering period | |
| Fertile | |
| Pod | |
| Ploidy | |
| Patents | |
| Info | Symmetrical, upright display of thick tri-colored leaves with erect flower scapes that are nicely proportional to the clump size. |
| Sports | |
| Progeny | |