| Hosta | Elkhorn Prize |
| Status | registered |
| Originator(s) | N. Pohlman 2005 |
| Origin | 'Krossa Regal' seedling |
| Size category | |
| Plant height x width | 28x37 cm (11x15 in.) |
| Leaf length x width | 14x8 cm (6x3 in.) |
| Vein pairs | 5 |
| Leaf color | green |
| Variegation | |
| Leaf | |
| Petiole | |
| Scape | |
| Scape height | 80 cm (31 in.) |
| Flower | |
| Flower length | |
| Fragrant | |
| Flowering period | |
| Fertile | |
| Pod | |
| Ploidy | |
| Patents | |
| Info | |
| Sports | |
| Progeny | |