| Hosta | Game Boy |
| Status | registered |
| Originator(s) | Gerard Heemskerk 2011 |
| Origin | 'Liberty' sport |
| Size category | |
| Plant height x width | 50x80 cm (20x31 in.) |
| Leaf length x width | 20x10 cm (8x4 in.) |
| Vein pairs | 9 |
| Leaf color | creamy white,green edge |
| Variegation | medio |
| Leaf | |
| Petiole | |
| Scape | |
| Scape height | 70 cm (28 in.) |
| Flower | pale lavender |
| Flower length | 6 cm (2.4 in.) |
| Fragrant | |
| Flowering period | July - August |
| Fertile | |
| Pod | |
| Ploidy | |
| Patents | |
| Info | Reversed sport of 'Liberty' with a flaming center. |
| Sports | 'Bad Boy' sport/gg 'Lost in Paradise' sport/yg |
| Progeny | |