| Hosta | Grand Lady |
| Status | registered |
| Originator(s) | Audrey Temmer 2021 |
| Origin | 'Dragon Lady' seedling |
| Size category | |
| Plant height x width | 66x107 cm (26x42 in.) |
| Leaf length x width | 41x25 cm (16x10 in.) |
| Vein pairs | 13 |
| Leaf color | |
| Variegation | |
| Leaf | |
| Petiole | |
| Scape | green |
| Scape height | 104 cm (41 in.) |
| Flower | |
| Flower length | |
| Fragrant | |
| Flowering period | |
| Fertile | |
| Pod | |
| Ploidy | |
| Patents | |
| Info | Shiny green, corrugated leaves have an elegant shape and presentation with large nearly white flowers. |
| Sports | |
| Progeny | |