| Hosta | Mighty Moe Supreme |
| Status | registered |
| Originator(s) | Van Wade 2015 |
| Origin | 'Mighty Moe' sport |
| Size category | |
| Plant height x width | 15x20 cm (6x8 in.) |
| Leaf length x width | 4x3 cm (2x1 in.) |
| Vein pairs | 7 |
| Leaf color | creamy white,green edge |
| Variegation | medio |
| Leaf | a bit rippled |
| Petiole | |
| Scape | green |
| Scape height | 15 cm (6 in.) |
| Flower | pale lavender,bell |
| Flower length | 2 cm (0.8 in.) |
| Fragrant | |
| Flowering period | June - July |
| Fertile | no |
| Pod | |
| Ploidy | |
| Patents | |
| Info | |
| Sports | |
| Progeny | |