| Hosta | Scott Andrew |
| Status | registered |
| Originator(s) | Charlie Kwick 2017 |
| Origin | montana 'Aureomarginata' x 'Paradigm' |
| Size category | |
| Plant height x width | 75x100 cm (30x39 in.) |
| Leaf length x width | 24x23 cm (9x9 in.) |
| Vein pairs | 12-13 |
| Leaf color | |
| Variegation | |
| Leaf | a bit rippled margin, very shiny, a bit folded, a bit wavy |
| Petiole | green |
| Scape | green |
| Scape height | 135 cm (53 in.) |
| Flower | pale purple,striped |
| Flower length | |
| Fragrant | |
| Flowering period | July - August |
| Fertile | |
| Pod | |
| Ploidy | |
| Patents | |
| Info | Super shiny heart-shaped leaves that come to an extended tip. Tall scapes with large flowers. Although tall and upright the plant is rhizomatous. |
| Sports | |
| Progeny | |